Marta / Furia Di Velour

blog image

Burleska, taniec towarzyski, samba brasil polska


Zawodowa tancerka, performerka, choreografka, dyplomowana instruktorka tańca, absolwentka szkoły muzycznej I st. Tańcem zajmuje się już 25 lat. Swoją karierę rozpoczęła w wieku 4 lat od zespołów pieśni i tańca. Od 6 roku życia związana z tańcem towarzyskim. Reprezentowała Bułgarię oraz Anglię a na arenach międzynarodowych.

Finalistka Mistrzostw Polski  w stylu latynoamerykańskim. Ćwierćfinalistka Mistrzostw Polski. Półfinalistka prestiżowego turnieju Star Ball UK. Finalistka Turnieju Universe UK. Top 80 najlepszych zawodowych par w stylu latynoamerykańskim na świecie. Mieszkając w UK, jej głównym szkoleniowcem była 13 krotna mistrzyni świata  Gaynor Fairweather, oraz wielu innych topowych nauczycieli tańca towarzyskiego. Wraz z partnerem, prowadziła szkołę tańca w UK, gdzie szkoliła zarówno dzieci jak i dorosłych. 

Po powrocie do Polski i zakończeniu kariery sportowej, swoją drogę taneczną  związała z Burleską. Na scenie występuje od pseudonimem Furia Di Velour. Każdy jej występ jest  kobiecy, taneczny i rozgrzewający publiczność do czerwoności. W repertuarze  Furii można liczyć na dużą różnorodność od klasycznej burleski przez komedie po mocne rockowe show. Wszystkie swoje choreografie oraz kostiumy tworzy sama.  Burleska jest dla niej formą wyrazu artystycznego któremu może dać upust na scenie wcielając się w różne postacie.
 

Z rewią Tancerze.pl współpracuje od 2017r. W rewii poznała różne techniki taneczne, w których ciągle się rozwija  i ulepsza swoje umiejętności, a samba brazylijska okazała się miłością od pierwszego wejrzenia, ponieważ podkreśla jej gorący temperament i dlatego w niej czuje się najlepiej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *