Gdzie uczyć się tańca?

blog image

Gdzie uczyć się tańca? Jaką szkołę tańca wybrać – kurs czy lekcje indywidualne?
To zależy od celu w jakim chcesz się uczyć tańca.
Lekcje tańca prywatne – pomogą szybko nabrać pewności siebie, poczujesz się pewnie w tańcu – od tego warto zacząć, jeśli możesz powiedzieć o sobie “boję się tańczyć” “nie lubię tańczyć” – tu od zupełnego zera , spokojnie i bez stresu nauczysz się podstawowych zasad tańca oraz poprawisz błędy. Lekcje prywatne odbywają się za zamkniętymi drzwiami , jeden na jeden lub para plus instruktor – choreograf.
Uwaga, ważne jest aby wybrać doświadczonego nauczyciela tańca.

Jeśli szukasz choreografii na pierwszy taniec na wesele – to jest raczej najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz aby była to choreografia szyta na miarę Twoich potrzeb i możliwości oraz marzeń – jest to jedyne wyjście. Osobiście, dla osób nie doświadczonych gorąco odradzam zakup “choreografia online” lub “nauka tańca online” – miało by to sens (choć nadal mały) jeśli spotkania odbywały by się wirtualnie – ale w czasie rzeczywistym.

Jeśli celem jest nauka tańca na imprezę, taniec użytkowy, także na wesele i każdą inną okazję – to są dwie drogi: dla nieśmiałych najlepiej wziąć kilka lekcji prywatnych. Natomiast docelowo, polecałabym kurs tańca w szkole o dobrej renomie, której to energia (i styl tańca i muzyki) współgra z Twoją energią , tym co lubisz oraz Twoim pokoleniem. Główny argument ZA grupowym kursem tańca dla dorosłych jest wymiar społeczny: poznasz ludzi podobnych sobie, którzy też uczą cię stawiać pierwsze kroki w tańcu i na parkiecie, zatańczysz z autentycznymi partnerami / partnerkami, różnymi, a to ważne aby dobrze tańczyć w parze. Byćmoże poznasz ludzi, z którymi wybierzesz się na imprezę taneczną i z którymi będziesz kontynuował nowe hobby 😉

Kursy grupowe są też świetne dla dzieci (o tym napiszę w oddzielnym artykule) oraz dla osób które chcą rozwijać się w wybranym kierunku tanecznym lub brać udział w zawodach czy występach tanecznych.

W tym dziale bloga w kolejnych artykułach dowiesz się wszystkiego o kursach grupowych i lekcjach indywidualnych. Taniec weselny (także choreografia na pierwszy taniec pary młodej na weselu), poprzez choreoterapię, taniec naturalny aż do reżyserii ruchu scenicznego różnych form scenicznych. Zajęcia dla dzieci – jaką szkołę wybrać? Zajęcia dla dorosłych dla początkujących , od zera – naturalny taniec i bez stresu, dla amatorów i miłośników tańca. programy pro-am. taniec na wózkach: paradance. Ponadto zajęcia i projekty dla zawodowców, którzy chcą się rozwijać w swojej lub w nowych technikach .

Silvia Lula – choreograf, pedagog tańca, z ponad 20-sto letnim stażem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *